Clubul de dezbateri_Resurse2019-02-22T14:37:45+02:00

În această secțiune se găsesc manuale, broșuri, ghiduri, planuri de lecție

Materialele din această secțiune pot servi următoarelor activități:

  • predarea opționalului de debate

    aceste materiale sunt dedicate, în principal, cadrelor didactice care predau disciplina opțională DOR, însă pot servi drept resurse utile inclusiv în activitatea la clubul de dezbateri unde pot fi folosite atât de instructori cât și de debateri

  • predarea cu metode deliberative

    aceste materiale sunt dedicate, în principal, cadrelor didactice care își doresc să predea orele lor de specialitate (dar și de dirigenție) utilizând metode deliberative; materialele pot servi drept resurse utile inclusiv în activitatea la clubul de dezbateri unde pot fi folosite de instructori

Ghid de dezbateri

La ce bun un club de debate intr-o scoala?

Manual ENDT

– lecții din diverse materii predate –

Metode deliberare

Metode deliberative predate la clasă

Dezbatere Oratorie si Retorică

Manualul elevului pentru disciplină opțională

Dezbateri academice

Caietul profesorului

Programă școlară dezbatere

Dezbatere, oratorie și retorică

Back
Go to Top