Clubul de dezbateri_Ce sunt dezbaterile academice2019-02-21T12:57:24+02:00

Dezbaterile academice – ca materie optionala

Ca urmare a entuziasmului generat in randul elevilor si al profesorilor de catre evenimentele editiei 2010 a Concursului National “Tinerii Dezbat”, experti ai Ministerului Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului impreuna cu experti ARDOR au realizat o programa pentru un curs optional de “DEZBATERI, ORATORIE SI RETORICA” pentru liceu.  Cursul este unul trans-disciplinar si va fi disponibil incepand cu anul scolar 2011-2012.

Actualelor materiale existente (programa si sugestii metodologice) – pe care le puteti gasi la adresa
http://www.edu.ro/index.php/articles/15162 li se va adauga la sfarsitul verii un caiet al profesorului, astfel incat
cadrelor didactice ce doresc sa predea aceasta materie sa le fie cat mai usor.

Back
Go to Top